“Разом з власної волі з 1919 року”
22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності. Офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99. Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це була основоположна подія для українського державотворення. 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності. Утім, історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня 1991 року насправді відбулося відновлення державної незалежності України. Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (далі – УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (далі – ЗУНР) в одну державу. Внаслідок невдач Української революції 1917–1921 року державність зберегти не вдалося. І як результат, упродовж XX століття українці змушені були кількаразово відновлювати її в боротьбі.
Лариса Кошова про епідситуацію в Черкаській області 20 січня
+200 нових випадків коронавірусної інфекції виявили 20 січня на Черкащині. З початку пандемії усього підтверджених випадків – 44 330. Про це повідомляє заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова.
З лабораторно підтвердженим вірусом COVID‑19 лікуються зараз 5651 людина. На стаціонарному лікуванні на ковідних ліжках перебуває 571 особа, на апаратах штучної вентиляції легень – 24 пацієнти.
За останню добу одужали +320 черкащан. Усього – 38 286 осіб.
Тариф за розподіл природного газу на Черкащині один з найнижчих
Теперішній тариф за транспортування газу в Черкаській області залишається одним із найнижчих.
Надають послуги з розподілу природного газу в області два оператори газорозподільних мереж – АТ «Черкасигаз» та ПрАТ «Уманьгаз».
Так, із 1 січня 2021 року тариф на послуги розподілу природного газу для АТ «Черкасигаз» становить 0,54 гривні за 1 кубометр без ПДВ. Тариф збільшився на 7 копійок у порівнянні до минулорічного тарифу.
Субсидії дозволяють оплачувати черкащанам неповну вартість житлово-комунальних послуг
Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій. Отримувачами субсидії на сьогодні є 164 тисячі домогосподарств Черкаської області.
Завдяки програмі житлових субсидій малозабезпечені громадяни оплачують неповну вартість житлово-комунальних послуг, а лише частину платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу
домогосподарства в розрахунку на одну особу.
Як черкащанам обрати нового газопостачальника (алгоритм)
На Черкащині проведуть повний аудит та проаналізують тарифну політику
Відповідне завдання поставив Президент України заступнику керівника Офісу Президента України Кирилу Тимошенку, відповідальному за регіональну політику.
Зокрема, повний аудит наявних тарифів у всіх областях України, зіставити ціноутворення за різні проміжки часу. А також отримати вичерпні роз’яснення від відповідних керівників на місцях щодо завищених тарифів та щодо тарифної політики в цілому.
Передусім це стосується саме тарифів на опалення, побутовий газ та користування пасажирським транспортом.
«Уманьгаз» знизить тариф, – рішення НКРЕКП
Сьогодні Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, переглянула тарифи на розподіл природного газу.
Про це повідомив у Telegram голова енергетичного комітету Ради Андрій Герус.
Черкаська обласна державна адміністрація зверталася до НКРЕКП щодо перегляду тарифів на послуги розподілу природного газу, встановленого для ПрАТ “Уманьгаз”.
Черкащан закликають обирати газопостачальника (алгоритм)
У споживачів газу є можливість вільно обрати постачальника. Це не вимагає якогось перепідключення мереж або інших технічних рішень, це можна зробити в дистанційному форматі – наприклад, через «Приват-24» або кабінет споживача газу.
На цьому під час наради із керівниками газопостачальних підприємств, головами РДА, райрад та представниками органів місцевого самоврядування наголосив в.о. голови Черкаської ОДА Віктор Гусак.
Від серпня 2020 року в Україні почав працювати ринок газу, на якому діють десятки постачальників. Кожен з них пропонує споживачам свою ціну та свої тарифні пропозиції.
Про тарифи за газ та субсидії на Черкащині в питаннях та відповідях
До вашої уваги питання-відповіді щодо тарифів на житлово-комунальні послуги та соціальної підтримки.
В Україні створений ринок газу. Як він працює?
Від серпня 2020 року в Україні працює ринок газу, на якому діють десятки постачальників. Кожен з них пропонує споживачам свою ціну та свої тарифні пропозиції. Єдиного державного тарифу на газ більше немає і не може бути.
У споживачів газу є можливість вільно обрати постачальника. Це не вимагає якогось перепідключення мереж або інших технічних рішень, це можна зробити в дистанційному форматі – наприклад, через «Приват-24» або кабінет споживача газу.
Що відбувається з цінами на газ?
Лариса Кошова про епідситуацію в Черкаській області 18 січня
+122 нових випадків коронавірусної інфекції виявили 18 січня на Черкащині. З початку пандемії усього підтверджених випадків – 43 924. Про це повідомляє заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова.
З лабораторно підтвердженим вірусом COVID‑19 лікуються зараз 6003 людини. На стаціонарному лікуванні на ковідних ліжках перебуває 595 осіб, на апаратах штучної вентиляції легень – 23 пацієнти.
За останню добу одужали +103 черкащани. Усього – 37 538 осіб.