Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

П'ятниця, 05 січня 2018 10:59

Про підрозділ

Той, хто в’їжджає в Лисянку з боку Києва, не може не звернути уваги на будівлю пожежної частини, розташовану праворуч від дороги. Вже майже 50 років єдиний в  районі професійний підрозділ знаходиться на найвищій точці з якої добре проглядається уся околиця. Попередня будівля з вежею, від яких не залишилося і сліду, знаходились у центрі міста, у підтвердження чого залишилась тільки назва центрального району Лисянки - «Забашта».

Пожежна справа на теренах району має давню історію,  перші письмові згадки про пожежну охорону Лисянщини датовані 1908 роком, проте лише 21 січня 1967 року було створено професійну пожежну частину № 17 в смт Лисянка, а її начальником призначено Василя Клименко, з 1969 року частину очолює Володимир Медвєдєв. Тоді пожежна частина орендувала невелике приміщення в колгоспі імені Чапаєва. Два гаражі та кілька маленьких кабінетів, де тіснилися і керівний склад, і особовий склад чергових караулів, не дозволяли підрозділу повноцінно виконувати свої функції. Крім цього, будівля потребувала капітального ремонту, а кошти господарство не виділяло. Самим зробить такий ремонт було не під силу. Тож, щоб розірвати цей замкнутий круг і вирішено було збудувати окреме приміщення для ППЧ-17.

Лише у 1972 році для ППЧ-17 було вирішено збудувати окреме приміщення. Для втілення у життя довгоочікуваного наміру пожежники та начальник частини Анатолій Панасенко докладали великих зусиль. Будівництво було непростим адже крім проблем фінансового і виробничого характеру ще необхідно було вирішувати питання ремонту орендованих приміщень, обслуговування та підтримування в бойовій готовності вже не нової техніки.

Неймовірні зусилля увінчалися успіхом і у 1974 році пожежна команда перейшла у нове приміщення, а начальником призначено Віктора Даценко. У підрозділ надходила нова техніка, зростав професіоналізм, бойова готовність та згуртованість підрозділу завжди викликали повагу та захоплення. З 1976 року і наступні 18 років поспіль пожежну частину очолював Володимир Медвєдєв. За його керівництва було збудовано зовнішній гараж, учбову вежу, вдалося значно підвищити рівень підготовки пожежників та покращити умови праці. У різні роки підрозділ очолювали Олександр Диченко та Володимир Горжот, а з 2008 року – Анатолій Єдін.

23 квітня 2009 року на території підрозділу було відкрито пам’ятний знак пожежникам-героям Чорнобиля. Працівники частини не стояли осторонь страшної катастрофи, на ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС побували: водій П. М. Артеменко та командир відділення Т. І. Дудник, інспектор служби держпожнагляду О. А. Гуцало, командир відділення В. О. Пономаренко.

За останні кілька років підрозділ пережив ряд реорганізацій і нині це – Лисянський районний сектор Управляння ДСНС України у Черкаській області та підпорядкований 3 державний пожежно-рятувальний пост. Колектив поповнили молоді, енергійні, освічені офіцери - випускники Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, крім того, більша частина особового складу - чоловіки до 30 років. Проте, не дивлячись на це, пожежники-рятувальники професійно виконують свої обов’язки за призначенням. А ще в підрозділі на особливому місці спорт, про це свідчать призові місця у різних видах спорту та нагороди. Багато можна розказувати про колектив в цілому, та про кожного зокрема, але одне є незаперечним, коли надходить тривожний виклик, вони завжди приходять на допомогу.

Прочитано 1180 раз Остання зміна П'ятниця, 22 червня 2018 14:42
Більше в цій категорії: « Керівництво Фотогалерея »
  • Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіційному веб-сайті Лисянської районної державної адміністрації!

    Один з основних принципів сучасного громадянського суспільства - інформаційна відкритість.
    Тому ми ставимо перед собою чіткі завдання щодо забезпечення прозорості у своїй роботі, відповідальності та звітності перед громадою, забезпечення права громадян на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації про події у районі.

    Read more...
  •                                                                                 

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com