Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

Відбулося засідання координаційної ради з національно-патріотичного виховання дітей та молоді

Написано

21 березня 2018 року під головуванням заступника голови райдержадміністрації Олександра Дубового відбулося засідання координаційної ради з національно-патріотичного виховання дітей та молоді. На порядок денний було винесено три питання, а саме:

 1. Визначення основних завдань програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді за період на І півріччя 2018 року.
 2. Звіт про роботу козацьких класів району.
 3. Щодо проведення шкільних та районного етапів Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

У вступному слові заступник голови райдержадміністрації наголосив, що питання національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Україні займає важливу роль у вихованні майбутнього покоління країни. Сьогодні в районі діє програма національно-патріотичного виховання, метою якої є визначення і забезпечення реалізації першочергових і перспективних заходів, спрямованих на розвиток сфери патріотичного виховання дітей та молоді в Лисянському районі. Інтеграційні процеси, що відбуваються в Україні, європоцентричність, пробудження громадянської і громадської ініціативи, виникнення різних громадських рухів, розповсюдження волонтерської діяльності відбуваються на тлі сплеску інтересу і прояву патріотичних почуттів і нових ставлень до історії, культури, релігії, традицій і звичаїв українського народу. Тому нині, як ніколи, потрібні нові підходи і нові шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості.

Начальник відділу освіти райдержадміністрації Лілія Гнатюк зазначила, що патріотичне виховання школярів у школах району органічно поєднується з усією навчально-виховною роботою, важливим завданням якої є правдиве й глибоке розкриття героїчного минулого нашої держави, виховання учнівської молоді на бойових традиціях старшого покоління й підготовка її до захисту своєї Батьківщини.

В загальноосвітніх закладах постійно проводяться, а також плануються до кінця навчального року різноманітні заходи національно-патріотичного характеру. Це конкурси, інтерактивні та інтелектуальні ігри, акції, змагання, флешмоби, творчі вернісажі, конкурси, перегляд відеороликів та презентацій, ярмарки, вечорниці, круглі столи, уроки мужності, уроки слави, тематичні лінійки тощо.

Начальник відділу культури Лілія Заполочна доповнила, що план заходів національно-патріотичного виховання в закладах культури також дуже насичений. Протягом березня-квітня 2018 року планується районний молодіжний огляд-конкурс читців аматорів «Тарасова вершина». В районному історичному музеї в квітні планується тематична книжкова полиця до дня Чорнобильської трагедії, а в селі Будище Лисянського району будуть проведені Шевченківські читання «Вічне,   живе, невмируще Тарасове слово». В районному історичному музеї плануються тематичні та оглядові екскурсії, книжкові тематичні полиці до Дня пам’яті та примирення, Дня скорботи і пам’яті жертв війни в Україні і Дня Конституції України, до Дня Прикордонників – екскурсії, зустрічі з прикордонниками. В травні в районному будинку культури відбудеться районний дитячий фестиваль «Мамина пісня Шевченкового краю», присвячений 204-річниці народження Т.Г.Шевченка, Дня Матері.

По другому питанню слухали доповідь методиста відділу освіти райдержадміністрації Ніну Вертебу, яка розповіла, що в районі створено 2 козацьких класи: на базіБоярського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Лисянської районної ради «Козак Прометей» налічує 9 учнів та козацький клас «Нащадки Височана», що на базі Лисянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, налічує 22 учнів.

На протязі першого семестру 2017 – 2018 н.р. на заняттях гуртка учні ознайомлюються з історією розвитку козацтва, структурою, звичаями, традиціями, козацькими легендами, піснями. Організували історичний квест «Зберегти козацьку славу нам діди заповіли». Розучували козацькі пісні: «Ой, розвивайся зелений дубе», «Їхав козак». Створили проекти на теми: «Козацькі легенди. Козаки характерники» та «Козацька Лисянка». В реалізації проекту «Вінок єднання» козачата району є також активними учасниками. В рамках місячника шкільної бібліотеки діти відвідали бібліотеку та ознайомилися з новинками історичної літератури також була організована екскурсія до районної бібліотеки за темою «Історія козацтва».

У школі учні класу беруть активну участь у спортивних змаганнях «Ну-мо, козаченьки», конкурс малюнків «Козак – герой визвольних змагань». Козацьке свято до Дня Збройних сил України, правовий лекторій «Конституція Пилипа Орлика». Ітелектуальна гра «Що? Де? Коли?» (По сторінках історії козацтва) та усний журнал «Тема козаччини у творах Т. Г. Шевченка».

У жовтні учні козацького класу прийняли участь у складанні козацької присяги у військовій частині селища Оршанець. Козацький клас Боярського НВК був єдиним представником в області від Лисянського району. У військовій частині учні відвідали музей та крокували поряд з військовослужбовцями на плацу.

У ІІ семестрі учні разом з керівником гуртка Боярського НВК «Козак Прометей» планує відвідати місце проживання гетьмана України Б.Хмельницького та продовжити прищеплювати дітям патріотизм до рідного краю та своєї Батьківщини.

Щодо проведення шкільних та районного етапів Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») було заслухано Олега Зарудняка, вчителя фізичної культури Лисянського НВК «ЗОШ І –ІІІ ст. №1-гімназія», керівника гуртка будинку дитячої та юнацької творчості «Юні друзі прикордонники».

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл»(«Джура») є системною формою позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання учнівської молоді, важливим засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи, прогресивною формою учнівського самоврядування.

 Завданнями І (районного) етапу гри є:

 • поширення військово-спортивного та національно-патріотичного виховання серед української молоді на основі козацьких традицій;
 • фізичне, соціальне, розумове та духовне виховання української молоді на основі народної педагогіки козацьких морально-світоглядних цінностей;
 • вшанування героїзму всіх борців за незалежність Української держави;
 • формування серед молоді засад здорового способу життя засобами туризму, краєзнавства і спорту;
 • популяризація серед молоді туризму і краєзнавства, військово-прикладних видів спорту, українських національних видів єдиноборств, активного дозвілля, вивчення історії визвольних змагань та української військової традиції.

Виконання завдань районного етапу полягає у проведенні змагань та конкурсів військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого, культурно-інтелектуального та патріотичного спрямування, під час яких відбувається відбір кращого рою (команди), який потім бере участь в обласному етапі гри. 

За підсумками засідання координаційної ради з національно-патріотичного виховання дітей та молоді було прийнято відповідні рішення. Протокол засідання координаційної ради виміщено на офіційному веб-сайті райдержадміністрації у рубриці «Координаційна рада патріотичного виховання».

Прочитано 559 раз
 • Шановні відвідувачі сайту!

  Щиро вітаємо вас на офіційному веб-сайті Лисянської районної державної адміністрації!

  Один з основних принципів сучасного громадянського суспільства - інформаційна відкритість.
  Тому ми ставимо перед собою чіткі завдання щодо забезпечення прозорості у своїй роботі, відповідальності та звітності перед громадою, забезпечення права громадян на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації про події у районі.

  Read more...
 •                                                                                 

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com