Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

Керівникам закладів продовольчої торгівлі

Написано

Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області надає

Правила торгівлі харчовими продуктами тваринного та рослинного походження.

Під час обмежувальних заходів суб’єктам господарювання посилити контроль за організацією обігу харчових продуктів, відповідно до вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та «Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами» № 185 від 11.07.2003 зі змінами, а саме:

1. Оператори ринку відповідають за виконання вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів у межах діяльності, яку вони здійснюють.

2. Операторам ринку запровадити вимоги щодо застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів, а саме: провести аналіз небезпечних факторів та їх ідентифікацію, задля запобігання або усунення, чи зменшення до прийнятного рівня на всіх етапах обігу об’єктів санітарних заходів (нефасовані та/або незахищені харчові продукти, сировина та інгредієнти, які в подальшому не піддаються термічній обробці) під час транспортування, прийняття, розвантаження, стадіях виробництва, зберігання, підготовки до продажу та реалізації.

3. Особливості продажу окремих груп товарів

Хліб і хлібобулочні вироби

У разі відпуску хліба і хлібобулочних виробів продавцем, він повинен користуватися щипцями, ложечками, лопатками або виделками.

Забороняється відпуск неупакованого хліба і хлібобулочних виробів працівниками, які проводять розрахунки за готівку (приймають гроші).

Кондитерські вироби

Продаж кондитерських виробів проводять у попередньо розфасованому вигляді, поштучно, а також шляхом зважування працівником оператора ринку в присутності споживача.

До продажу поштучно дозволяються сорти цукерок, які мають фабричну упаковку.

Відпуск товарів, що не мають фабричної упаковки (тістечок, відкритих цукерок, вагового печива та інших), проводять працівники оператора ринку у чисту тару (пакетах, коробках, папері) з обов’язковим застосуванням щипців, лопаток, совків та іншого інвентарю.

Крупи, макаронні вироби, борошно, крохмаль, цукор та кухонна сіль

До торговельного залу повинні надходити попередньо перевірені та підготовлені до продажу товари. їх відпускають як у розфасованому вигляді, так і шляхом зважування працівником оператора ринку в присутності споживача.

Вагові товари відбирають у присутності споживача спеціальними для кожного товару совками (для солі - дерев’яними) та відпускають у чистому пакувальному матеріалі (пакетах, папері).

Кулінарні вироби

Кулінарні вироби повинні розміщуватись у торгівельних залах в закритих вітринах або індивідуальній упаковці. Продаж кулінарних виробів проводять у чисту тару (пакети, короби, папір) з обов’язковим застосуванням щипців, лопаток та іншого інвентарю.

4. З УРАХУВАННЯМ ЗАГАЛЬНИХ ГІГІЄНІЧНИХ ВИМОГ ЩОДО ПОВОДЖЕННЯ З ХАРЧОВИМИ ПРОДУКТАМИ - ХАРЧОВІ ПРОДУКТИ ПОВИННІ БУТИ ЗАХИЩЕНИМИ ВІД БУДЬ-ЯКОГО ЗАБРУДЕННЯ НА ВСІХ СТАДІЯХ ВИРОБНИЦТВА, ПЕРЕРОБКИ ТА/АБО ОБІГУ.

5. У разі незабезпечення оператором ринку належного захисту від забруднення об’єктів санітарних заходів (нефасовані та/або незахищені харчові продукти, сировина та інгредієнти, які в подальшому не піддаються термічній обробці) на всіх етапах обігу: під час транспортування, прийняття, розвантаження, стадіях виробництва, зберігання, підготовки до продажу та реалізації, така продукція вважається небезпечною.

Прочитано 114 раз Остання зміна П'ятниця, 27 березня 2020 11:51
  • Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіційному веб-сайті Лисянської районної державної адміністрації!

    Один з основних принципів сучасного громадянського суспільства - інформаційна відкритість.
    Тому ми ставимо перед собою чіткі завдання щодо забезпечення прозорості у своїй роботі, відповідальності та звітності перед громадою, забезпечення права громадян на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації про події у районі.

    Read more...
  •                                                                                 

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com