Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавство, сумлінний виробник, відповідальний споживач

Написано

ПРО КУРС

Чи безпечні продукти, які ми купуємо та їмо щодня? Чи обманюють нас виробники? Чи вміємо ми захищатись? Харчові продукти – це не тільки смаколики, від яких можна з легкістю відмовитись, від них дійсно залежить наше життя, життя наших родин, друзів. У цьому курсі ви довідаєтесь, чи здатні сучасні підходи до виробництва та обігу гарантувати споживачеві безпечний харчовий продукт та як нам захиститись від небезпек, пов’язаних із харчовими продуктами. Ми детально розглянемо нове харчове законодавство України та що саме воно дає бізнесу та споживачам.

Цей курс присвячений розробці, запровадженню та забезпеченню функціонування процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР). Ви довідаєтесь про сучасне виробництво та обіг харчових продуктів за допомогою розгляду та аналізу кращих світових практик.

Система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (Hazard Analysis Critical Control Points (HACCP) – міжнародно визнаний метод виявлення та управління ризиками пов’язаними із безпечністю харчових продуктів. НАССР – це система управління, в якій безпечність харчових продуктів досягається шляхом аналізу та контролю небезпечних факторів хімічного, мікробіологічного та фізичного походження, починаючи від сировини до обігу та споживання готової продукції.

Сьогодні система НАССР покладена в основу управління безпечністю харчових продуктів найкращими світовими виробниками. Належна реалізація НАССР дозволяє не тільки знизити ризики, пов’язані із харчовими отруєннями споживачів, а й удосконалити продукти та процеси компанії.

Онлайн-курс «Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавство, сумлінний виробник, відповідальний споживач» розроблено, створено та впроваджується в рамках Проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України та Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Курс стане у нагоді усім – представники бізнесу дізнаються, які нові вимоги тепер ставляться перед ними, фахівці державного сектору в харчовій галузі отримають пояснення їхньої рутинної роботи у цікавій манері. А кожен українець зможе довідатись, як отримати безпечний харчовий продукт.

ТЕМАТИКА КУРСУ

 1. Безпечність чи якість? Що регулює харчове законодавство?
 2. Базові знання з НАССР – що необхідно знати перед впровадженням? Програми-передумови.
 3. Розуміння та застосування принципів НАССР. Як уникнути типових помилок?

АВТОРИ КУРСУ

Яна Добідовська

Кандидатка юридичних наук, МВА, заступниця керівника проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні», старша експертка з питань європейського законодавства. Працює у сфері безпечності харчових продуктів з 2004 року. Розпочинала зміни до українського харчового законодавства в контексті вступу України до СОТ. Долучилась до розробки перших змін до закону України «Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини», «Про ветеринарну медицину», «Про карантин рослин». З 2009 працювала над новим харчовим українським законодавством відповідно до європейських вимог. Брала безпосередню участь у розробці законів «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин», «Про безпечність та гігієну кормів», «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», а також підзаконних актів на їх виконання.

Юрій Оглашенний

Кандидат хімічних наук, старший експерт з НАССР та простежуваності харчових продуктів проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні». Працює у сфері безпечності харчових продуктів з 2002 року. За ці роки освоїв усі напрямки діяльності: робота на виробництві технологом та керівником групи НАССР, консультування підприємств з впровадження систем управління якістю та безпечністю харчових продуктів, аудитування підприємств відповідно до вимог міжнародних стандартів, підготовка виробників до отримання єврономера, розроблення нормативних документів у сфері харчового законодавства.

ЗАПРОШЕНИЙ СПІКЕР КУРСУ

Володимир Лапа

Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

 

Прочитано 149 раз
Більше в цій категорії: « Увага! Оголошення! »
 • Шановні відвідувачі сайту!

  Щиро вітаємо вас на офіційному веб-сайті Лисянської районної державної адміністрації!

  Один з основних принципів сучасного громадянського суспільства - інформаційна відкритість.
  Тому ми ставимо перед собою чіткі завдання щодо забезпечення прозорості у своїй роботі, відповідальності та звітності перед громадою, забезпечення права громадян на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації про події у районі.

  Read more...
 •                                                                                 

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com