Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

Середа, 27 вересня 2017 11:39

До уваги пенсіонерів!

Шановні пенсіонери!

             Лисянський відділ обслуговування громадян Звенигородського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області звертає Вашу увагу, що у разі працевлаштування (тимчасового або постійного), зайняття підприємницькою, адвокатською або іншою діяльністю, роботи за договорами цивільно-правового характеру Ви обов’язково повинні повідомити про це органи Пенсійного фонду України. Це ж стосується й зміни місця проживання та інших обставин, що можуть вплинути на розмір та своєчасність виплати Вашої пенсії. З цими вимогами чинного законодавства пенсіонери ознайомлюються при зверненні за призначенням пенсії, особисто підписавшись у заяві відповідного змісту та одержавши “Пам'ятку пенсіонера”.

            Неповідомлення або невчасне повідомлення про працевлаштування призводить до незаконних виплат пенсійних коштів, які підлягають поверненню органам Пенсійного фонду. Відповідальне ставлення до свого обов’язку убезпечить Вас від проблем по поверненню зайво отриманих коштів.

             Разом з тим, не слід забувати повідомляти органи Пенсійного фонду про звільнення з роботи, адже після звільненням пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи. Пенсіонери набувають право на надбавки та підвищення, які передбачені тільки для непрацюючих осіб.

            Зокрема, звертаємо увагу пенсіонерів, які проходили реєстрацію підприємницької діяльності, але з різних причин не займалися нею. До того моменту, поки Вами не буде надано інформацію про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, Ви вважаєтесь працюючим пенсіонером. А це впливає на Ваше пенсійне забезпечення. Важливо, що у разі звільнення, припинення реєстрації підприємницької діяльності особа повідомляє органи Пенсійного фонду про дату звільнення (припинення реєстрації) шляхом подання заяви.

 

Начальник Лисянського відділу  обслуговування громадян

Прочитано 217 раз Остання зміна Середа, 27 вересня 2017 11:41

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com