Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

П'ятниця, 11 серпня 2017 17:14

Публікація про пенсіонера Номінація «Кращий портретний нарис» Слово про вчителя

IMG         Добра, чуйна, невгамовна, з вічно молодою душею, працюючий пенсіонер – Обиюх Софія Василівна, що народилася 20 березня 1957 року в невеликому і мальовничому селі Ріпки, Лисянського району, Черкаської області. Тут пройшло її дитинство, сюди повернулася вона працювати після закінчення Корсунь-Шевченківсього педагогічного училища, та Черкаського педагогічного інституту, де пропрацювала 41 рік за покликанням вчителя, викладаючи зарубіжну літературу та російську мову. Має вищу категорію та звання «Старший учитель». На запитання: «Якби повернути час назад, чи стали б ви знову вчителем?» вона ствердно киває головою. Кожному вчителю бажають вдячних учнів, їх у неї дуже багато, бо не один клас випустила вона за свою трудову діяльність. Софія Василівна любить своїх учнів і вони їй відповідають взаємністю і повагою. Вона частий гість на ювілейних зустрічах випускників школи Її вихованці мають міцні, глибокі знання, неодноразово займали призові місця в районних олімпіадах з предметів що вона викладала.

Вони виділяються бережливим ставленням до шкільного майна, згуртованістю, працелюбністю, успішно продовжують здобувати освіту в середніх спеціальних та вищих учбових закладах. Переглянувши її трудову книжку дивуєшся ентузіазмові цієї вчительки: має 13 грамот районної, обласної та місцевої влади. І, що цікаво, грамоти з різних сфер її діяльності: в районному конкурсі «Класний керівник року», у конкурсах «Жінка року Лисянщини» в номінації «Жінка – митець», за перші місця в районі в оздоровчих літніх компаніях пришкільних  таборів, за перемогу у районному етапі Всеукраїнській акції «Живи книго», як шкільний бібліотекар. Подяками списані всі листи трудової книжки за багаторічну сумлінну працю в галузі освіти, вагомий особистий внесок у навчання і виховання підростаючого покоління. З нею радяться колеги та батьки щодо методів виховання в сім’ї. Всіх захоплював відпочинок у пришкільному таборі «Сонечко», коли там працювала Софія Василівна, бо це були незабутні туристичні походи, вражаючі екскурсії, конкурси, що виявляли таланти учасників і, звичайно, медалі, похвальні листи, нагороди, призи за кожну перемогу.

         Крім того наша Софія Василівна дуже любить подорожувати, вона об’їздила всі історичні місця Черкащини та численні визначні місця рідної України, бо дуже любить свою рідну Батьківщину і свої патріотичні почуття передає всім, хто її оточує. Так за її ініціативою в школі ось уже більше 10-ти років працює шкільний краєзнавчий музей, що зайняв І місце в обласному інтернет-конкурсі «Кращий музей ЗНЗ» в Лисянському районі. Тут працює гурток «Краєзнавство», постійно проводяться акції «Подаруй експонат шкільному музею». З цікавістю розглядають предмети українського побуту ХVІІ – ХХ ст., знайдені у нашому селі, не тільки учні школи, а й громадськість села, що часто збирається на сходки села та різні свята.

         Ініціативна, користується авторитетом у колег, на протязі багатьох років очолювала профспілковий  комітет Ріпківської ЗОШ І – ІІ ступенів, завжди захищала соціально-економічні права та інтереси працівників школи. Особливе місце в своїй діяльності вона відводить виховній роботі з учнями та молоддю.   Цю жінку знають в  селі і старий і малий, адже вона крім роботи в школі веде активну громадську діяльність: неодноразово обиралась депутатом районної та сільської Ради. За її сприянням були придбані в шкільну їдальню електрична плита та бойлер, музикальний центр для потреб школярів.

Активний учасник художньої самодіяльності, організатор різних сільських свят. Більше 10 – років під її керівництвом діє жіночий ансамбль «Калина».

Пенсіонер з 5 – річним стажем, життєрадісна, енергійна вона завжди у вирі життя, адже її життєве кредо: «Дорожи щастям буття!»  Сама щаслива у подружньому житті разом з чоловіком Обиюхом Миколою Івановичем народили і виховали 2 – х синів і доньку. Нині мають 3 – х онуків.  Гостинно відкриваються двері їхньої оселі перед родиною та друзями на всі сімейні свята, адже її хобі – гостинність. Привітна у спілкуванні, вона має багато друзів: це і подруга дитинства з 50-ти річним стажем спілкування, подруги -студентки під час навчання в вузі до цих пір спілкуються з нею, приїжджають в гості, не говорячи вже про друзів пенсіонерів, що майже щодня заходять до її хати за порадою чи допомогою.

Прочитано 3180 раз Остання зміна П'ятниця, 11 серпня 2017 17:17

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com