Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

Віталій Коваль: «Одне з пріоритетних завдань для влади – забезпечення житлом АТОвців та їхніх родин»

Написано

IMG 2345Нині на Черкащині влада комплексно підходить до вирішення питання забезпечення житлом бійців АТО. Зокрема, діє субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам, яка спрямована на будівництво чи придбання житла для сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів І-ІІ групи, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, а також обласна програма пільгового кредитування на придбання житла для АТОвців з відсотковою ставкою в 3 %.

Як розповів заступник директора Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Микола Шевчук, цього року на придбання житла для сімей загиблих АТОвців область отримала з державного бюджету 4 млн 265 тис. грн. зі помісячним розподілом по 710 тис. грн. Департамент з питань цивільного захисту та оборонної, який є головним розпорядником коштів, вже придбав однокімнатну, дві двокімнатні та одну трикімнатну квартири на 3 млн 25 тис. грн. Після надходження у грудні коштів з державного бюджету придбають ще одну квартиру. Він нагадав, що минулого року область отримала 1 млн 640 тис. грн., на які в Департаменті придбали дві квартири за рахунок державного бюджету та одну, вартістю 600 тис. грн., за рахунок обласного бюджету.

− Ми купуємо квартири на підставі письмової згоди на придбання, аби родини наших бійців були повністю задоволені наданим житлом,− говорить Микола Шевчук. – Зараз у нашій області в черзі на отримання квартир 15 сімей, з них 10 сімей бійців, загиблих в зоні проведення АТО, та 5 родин інвалідів ІІ групи. Тож відповідно до потреб сімей загиблих військовослужбовців необхідно закупити дві трикімнатні, п’ять двокімнатних та вісім однокімнатних. Облдержадміністрація звернулася з клопотанням до Міністерства соціальної політики України щодо додаткового надання з державного бюджету 10 млн 345 тис. грн. на придбання квартир.

Також на Черкащині діє обласна програма із забезпечення учасників АТО та членів їхніх сімей житлом у 2015−2020 роках. Вона спрямована на поступове, соціально ефективне та виважене вирішення гострої проблеми забезпечення житлом зазначеної категорії населення та здійснюється за пільговим житловим кредитуванням з відсотковою ставкою в 3 % за рахунок коштів обласного бюджету. Безвідсоткові кредити на житло передбачені для родин бійців АТО, які мають дітей. Ця програма стане доступною в регіонах області відразу ж після того, як райони Черкащини ухвалять аналогічні програми на місцях.

− Минулого року обласна рада затвердила програму пільгового кредитування для учасників АТО, які потребують покращення умов житла. Ця програма налаштована на співфінансування з місцевих бюджетів. Очевидно, якщо новообрані місцеві ради, не активізують роботу та не приймуть відповідні на регіональному рівні програми, то не зможуть розраховувати на співфінансування з обласного бюджету, − зауважив заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль. – Вирішення соціально-побутових та медико-реабілітаційних питань, з якими зіткнулися учасники АТО, − одне з пріоритетних завдань для влади.

Прочитано 1094 раз Остання зміна П'ятниця, 27 листопада 2015 11:03
  • Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіційному веб-сайті Лисянської районної державної адміністрації!

    Один з основних принципів сучасного громадянського суспільства - інформаційна відкритість.
    Тому ми ставимо перед собою чіткі завдання щодо забезпечення прозорості у своїй роботі, відповідальності та звітності перед громадою, забезпечення права громадян на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації про події у районі.

    Read more...
  •                                                                                 

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com